Viski Seven Ünlüler

In Viski, Haber by Keyif AdamıLeave a Comment

Bu yazı 1 yazılık İçkiler & Ünlüler serisinin [part not set] numaralı yazısıdır
Ünlüleri magazin haberlerinde takip ediyoruz, özel hayatlarından bir şey açığa çıktığı zaman hayretle veya hayranlıkla izliyoruz. Özellikle Instagram ve Twitter devriminden sonra özel hayatlarının, fikirlerinin daha da içine girebildik. Keyif Adamı’nda ufak bir magazin yapalım dedik kendi zevkimize göre ve “Ünlüler&İçkiler” serisine başladık. İlk yazı “Viski Seven Ünlüler” üzerine olacak.

Bu yazıda size araştırmalarda bulabildiğim kadarıyla viskisiz yapamayan ünlülerden bahsedeceğim. Bunların bir kısmı içki dünyasında çok önemli olmuş, kendilerine atıf yapan markaların bulunduğu kişiler. Yavaş yavaş başlayalım.

1. Mila Kunis

32 yaşındaki Ukrayna doğumlu Amerikalı oyuncu viski dünyasında aslında çok yeni. 2014 yılında Jim Beam’in “Make History” reklam kampanyasıyla marka yüzü olan Kunis, birkaç yıl önce burbonla tanıştığını, votkanın içiminin kolay olmadığını, burbonla bunun tamamen değiştiğini söylemekte.

2. Jude Law

Johnnie Walker markasının son dönemdeki başarılı reklamlarının arkasındaki adamlardan biri olan Jude Law marka yüzü olarak Johnnie Walker’ı günümüzde bir üst seviyeye çıkardı dersek yalan olmaz. Viski tericihini de Blue Label’dan yana kullanıyormuş. The Gentleman’s Wager isimli videosunu da altta bulabilirsiniz.

3. Lady Gaga

Lady Gaga tam bir Jameson hayranı. Sahnede, sahneden önce, kuliste, provada, jam sessionda, beste yaparken her anında olduğunu açıkça belirtiyor. Hatta şu sözleri açık yüreklilikle söylemiş: “Beste yaparken çok fazla marihuana kullanıyorum. İçki, uyuşturucu kullanmam diyerek tatlı biri gibi görünmek istemiyorum, çünkü değilim. Şarkımı yazarken viskim ve marihuanam olmak zorunda.”

4. Hillary Clinton

Hillary Clinton, Bill Clinton’ın eşi ve Amerika’nın politikalarına yön veren isimlerden biri olmanın dışında Kanada viskisi Royal Crown ve Kentucky burbon viskisi Maker’s Mark seven biri olarak öne çıkıyor. Fotoğraf da zaten Maker’s Mark Damıtımevi’ni ziyaret ederken çekilmiş.

5. Michael Jordan

Majesteleri’nin viski ile bir fotoğrafını bulamadım fakat golf oynarken tellendirdiği purolu fotoğrafları bulmak zor değil. Tarihin en iyi basketbol oyuncusu, beyzbol oyuncusu, golf tutkunu, takım sahibi, patron, aile babası ve bir viskisever. Dolu dolu bir hayat. Ayrıca damak tadı da oldukça iyi görünüyor. Sadece Glenlivet 12 içiyormuş.

6. David Beckham

Eski futbolcu, model, iş adamı, patron ve aile babası sıfatının yanına Haig Club marka yüzü ve ortaklığını ekledi. Açıkçası oldukça da başarılı olduğunu söyleyebilirim. Haig Club doğal(!) olarak kendisinin en sevdiği viski konumuna yükseliyor bu durumda. Haig Club’ı ne kadar beğendiğimi tartışabiliriz ama reklamı cidden güzel.

7. Keith Richards

O bir Rolling Stone, o bir rock star… Ve büyük bir Jack Daniel’s hayranı. Kulis, sahne, tatil, plaj hiç farketmiyor. Gitar çalarken içmeye bayılıyor. O kadar uyuşturucudan sonra tabii ki hafif geliyordur ama lezzetli olduğunu biliyoruz.

8. Kraliyet Ailesi

Kraliyet Ailesi’nin (Royal Family) viskiye yakın olması beklenen bir durum tabii. Anadan oğula oradan da diğer oğlanlara ve geline geçen bir tutku demek ki. Laphroaig’un Kraliyet Nişanı taşıyan tek viski olduğunu söylemek gerekiyor buradan.

9. Frank Sinatra

Bu liste Frank Sinatra olmadan bitecek diye düşünmediğinizi umuyorum. Tabii ki Sinatra’sız bir viski dünyası olamaz. Mezarında bir şişe Jack Daniel’s isteyen birinden bahsediyoruz. Geçtiğimiz aylarda “Bir Sinatra Gecesi’nde” anmıştık kendisini. Viski kadehi kendisine en çok yakışanlardan. Kendi adına bir viski yapan Jack Daniel’s bu viskiye “Jack Daniel’s Sinatra Select” ismini verdi.

Alkol en büyük düşmanınız olabilir ancak İncil düşmanınızı sevin diye buyurur.Frank Sinatra

 

 

 

 

10. Humphrey Bogart

Casablanca’nın yıldızı, ikonik filmlerin oyuncusu Bogart da bir viski tutkunuydu. 1950’de African Queen filmi çekimlerinde sadece viski içiyordu. Su içen herkes dizanteri olurken kendisi oldukça sağlıklı bir şekilde atlattı çekimleri.

11. Winston Churchill

Adını puroya vermiş birinden bahsediyoruz. Tekin olmak, ayağımızı denk almak lazım. Yeme düzeninde içki ve puroya yer veren, sabah 11’de viski soda içen biri. Bunların yanında dünya politikasındaki en etkili adamlardan biri. En sevdiği viskilerin Johnnie Walker ve genel anlamda 12 yıllık İskoç maltlar olduğu söyleniyor.

Su içmek için iyi değildi. İçilebilir yapmak için biraz viski eklemek durumunda kaldık. Biraz çabayla onu sevmeyi de öğrendim.W. Churchill, Hint Savaşı Sırasında
Ben alkolden, alkolün benden aldığından daha fazlasını aldım.W. Churchill

Bu Yazıyı Paylaşmalıyım !!

Yorum yazın