Talisker Storm

In Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Mortlach 18

Ülke – Bölge: İskoçya – Island
Damıtımevi: Talisker
Tür:  Single Malt
Yaş: NAS
Fıçı: Refill ve Yeniden Yakılmış Amerikan Meşesi
Alkol: 45.8%

Burun: Kremamsı bir yapının altına gizlenmiş salamura aromaları, narenciye, tatlı bir malt aroması ve kırmızı orman meyveleri. Çok ilginç değil mi? Klasik Talisker 10 is ve deniz havasını da her an hissediyorsunuz.
Damak: Viski damağa giriş yaptığı an tatlı bir karakterde de olsa arkaya doğru vuruculuğu hissediliyor. Damağın önünde başlayan meşe hissiyatı, viski yol aldıkça is, biber, karabiber, meyan kökü ve islenmiş somonu andırıyor. Dilinizin ucunda tuz notaları yerini alıyor. Viski açıldıkça renk üzümü, yaban mersini notalarını alabiliyorsunuz.
Bitiş: Uzun ve turba ağırlığında. Ağzınızı ısıttığını hissediyorsunuz. Deniz tuzu damağınızda kalıyor.

Talisker Storm 2013 yılında Talisker ürün yelpazesine eklenen bir viski. İsminden de anlaşılacağı üzere fırtınalar kopartan bir viski demek yanlış olmaz. Sanki bir enstrüman kaydı alırken bütün frekansları ses ayarı düğmesiyle arttırır gibi, Talisker içerisindeki is ve deniz etkisi yaratan notaların hepsi artmış.

Kış günlerinde biraz damağınızı şenlendirmek, stres atmak, içinizi ısıtmak isterseniz Talisker Storm size yardımcı olacaktır. Damakta Frenk üzümü, yaban mersini bulmak da çok keyifliydi. Eğer turba etkisini seviyor ve bunun okyanusla buluşmasını istiyorsanız denemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Bu viskiyi paylaşmam lazım !!!

Yorum yazın