St. Germain

In Likör by Keyif Adamı6 Comments

Ülke: Fransa (Amerika)
Damıtımevi: Bacardi
Tür: Fransız Likörü
Alkol: 20.0%

Burun: Yoğun bir passion fruit (çarkıfelek meyvesi), papaya, mango gibi tropik meyveler de buna ekleniyor.
Damak: Damağın her tarafını kaplayan, yağlı bir dokuda, yoğun kıvamlı, tatlı ve ekşinin harika dengelendiği, lime izlerinin kaldığı bir deneyim.
Bitiş: Uzunca, oldukça zarif, aromatik ve meyvemsi bir likör

St Germain’i de ‘Bir Kokteyl Gecesi’nde deneme şansı bulduk. Bugüne kadar alıştığımız likör temasından çok çok uzakta, uzaydan gelmiş bir likör gibi. Hem tat, hem şişe tasarımı hem de kokteyllere eklediği lezzet inanılmaz.

2006’da üretime geçen St. Germain Rob Cooper tarafından kuruldu. Ev yapımı bir mürver çiçeği (elderflower) likörünü baz alan likörde mürver çiçeği ve özütü, üzüm likörü ve şekerle tatlandırıldı. Ortaya çıkan ürün ise oldukça aromatik, bizim damak tadımızın daha çok iyi tanımadığı tropik meyve aromaları ağırlıklı, parfümümsü bi likör. Aynı zamanda ‘Vintage’ hissi veren şişesi, reklamları ve pazarlama öğeleri bence içkiye ayrı bir hava katıyor.

Her türlü taze meyve kokteyline çok yakışacak bu likörü aynı zamanda sek, buzla, sek beyaz şaraba, club sodaya, şampanyaya veya proseccoya karıştırarak içebilirsiniz.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Comments

    1. Author

      Isparta’nın durumunu bilemiyorum ne yazık ki. İstanbul’dan kargo ile almak isterseniz tanıdık yerlere sorabilirim isterseniz.

  1. Merhaba, bu likörü uzun süredir arıyorum ancak havalimanlarında ve Kıbrıs’ta bulamadım. İstanbul’da nereden bulabilirim?

Yorum yazın