PORTOBELLO – PERA’DA İTALYAN KERMESİ

In Likör, Haber, Şarap by Keyif AdamıLeave a Comment

Geleneksel İtalyan Kermesi Portobello 9 Aralık 2015 günü düzenlenecek. Saat 10:30 – 17:00 arası düzenlenecek bu etkinlik Pera’da İtalyan Kültür Merkezi’nde olacak. İtalyan ürünlerini bulabileceğiniz ve deneyebileceğiniz bu kermeste, şarap, prosecco, aperol, limoncello gibi alkollü içecekler de bulunmakta. İtalyan şarküteri ürünleri, kıyafetler, kitaplar, espresso, makarna ve soslar ve daha birçok şey.

Portobello isimli kermeste ürünleri aşırı ucuz ol8masa da piyasada bulabileceğinizden daha düşük fiyatlara edinebiliyorsunuz. Benim geçen yıl yarım saatte alabildiklerim aşağıdaki gibi.

İtalyan lezzetleri olarak Mozzarella, Scamorza, Chianti ve Prosecco almıştım. Aynı zamanda Türk üreticilerin ev yapımı ürünlerini bulmak da mümkün. Geçtiğimiz yıl sevgili Silva Özyerli’nin harika likörleri  de kermesteydi.

Noel dönemine uygun olarak bir de loto düzenlenecek Portobello dahilinde 12 Aralık’ta yapılacak çekilişle belirlenecek şanslılar cruise turlarından, kültür turlarına ve şık restoranlarda yemeklere kadar birçok ödül kazanabilecek.

Kermesin yeri tam olarak Meşrutiyet Caddesi No:75 Tepebaşı, TRT Binasının karşı tarafında, Pera Marmara Oteli’nin arkasında.

İtalya'yı Seviyoruz !!

[x_share title=”ı ​

Yorum yazın