Moscow Mule!! – Rus Ajanı

In Kokteyl by Keyif AdamıLeave a Comment

Yazın favori içkisi tabii ki kokteyller. Yaza uygun klasik kokteyller de mevsimin daha keyifli geçmesini sağlıyor. Bunlardan biri de Moscow Mule.

Have You Tried Moscow Mule

Moscow Mule 1941’de bir alkol distirbütörü olan John G. Martin, zencefilli bira üreticisi “Jack” Morgan ve votka üreticisi Pierre Smirnoff’tan Rudolph Kunett tarafından yaratılıyor. John G. Martin kokteylin istediği tada ulaştığını anlayınca Smirnoff votkalarını tanıtmak üzere çıktığı yolculukta müşterilerin eline bu kokteyli bakır bardaklarda verip Polaroid fotoğraflarını çekince büyük bir popülarite sağlıyor. Bakır bardak hem estetik, hem gelenek hem de kokteyli soğuk tutması sayesinde bu kokteylin geleneksel bardağı olarak kokteyl tarihinde yerini alıyor. Bir diğeri için Mint Julep’i inceleyebilirsiniz.

Moscow-Mule-Recipe-Chalkboard-Art-Print-lilyval_1_0_

Moscow Mule Amerika Birleşik Devletleri’nde 1950’lerde yaşanan votka çılgınlığından da yararlanıp popülaritesini iyice arttırıyor. Kokteylin ABD’de yaratılıp ‘Moscow’ olarak anılmasındaki sebepse kullanılan votkanın Rus votkası olmasından kaynaklanıyor.

Moscow Mule

Malzemeler:

Votka
7cl
Lıme Suyu
1cl
Zencefilli Bira
10cl
Nane Yaprağı
Süsle
Lıme Dilimi
Süsle

Büyük bir bardakta lime suyu ve votkayı karıştırıyoruz. (Shake). Bakır bir bardağa tercihen kırılmış buz ekleyip zencefilli bira ile tamamlıyor ve lime dilimi ve nane yapraklarıyla süsleyip servis ediyoruz.

Moscow Fever!!

Yorum yazın