Keyif Adamı Mayıs Etkinlikleri

In Likör, Kokteyl, Tadım, Bira, Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Mayıs’ın sonuna geldik. Haziran’la beraber yavaş yavaş sahillere, yurt dışına dökülmeye başlayacağız. Doğal olarak biz de hafiften dinlenme moduna geçeceğiz ve tadımlar Haziran ayında seyrekleşecek. Bu nedenle önümüzdeki hafta büyük bir trafiğe gireceğiz ben de bütün etkinlikleri burada belirteyim istedim.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için info@keyifadami.net adresine mail atabilirsiniz.

Keyif Adamı, Cem Karakuş ve Auteur Mutfak olarak kafa kafaya verdik ve Fine Talking Dinners’ı ortaya çıkardık.

Biz size sadece iyi yemek, sadece iyi içki ya da sadece iyi sohbet vaat etmiyoruz. Biz hepsini içinde barındıran, birkaç saatliğine sizi keyiflendiren, hayatınıza yeni alanlar ve yeni insanlar katan, ortak bir paylaşım alanı öneriyoruz. 23 Mayıs Pazartesi 19:30’da Maslak’ta bulunan Auteur’de düzenlenecek bu etkinlikte Auteur Mutfak’ın hazırlayacağı menü, Keyif Adamı’nın seçtiği eşlikçi içkiler eşliğinde başlayacak. Yemeğimiz devam ederken lifestyle bloggerı Cem Karakuş, Auteur’ün şefi Ela Meriç ve Keyif Adamı sitesinin yazarı Koray Kaan Özdemir’le gece boyunca devam edecek bir sohbet başlayacak.

Sohbetimiz devam ederken menüyü tatmaya devam edip katılımcılarımızın da katılımıyla keyifli bir sosyal ortam yaşayıp yeme, içme ve sosyal yaşam üzerine konuşacağız. Facebook etkinliğine buradan ulaşabilirsiniz. Fine Talking DinnersFine Talking Dinners Menu

Keyif Adamı, Bira Atölyesi ve Bira Sevdası tadımlarına bu ay İstanbul’un en yeni mekanlarından The Populist’te devam ediyoruz ve konsepti biraz değiştiriyoruz.

İş çıkışı İstanbul’un yeni butik biraevi Torch’un biralarını birlikte tadıp değerlendirmeye ne dersiniz? 24 Mayıs Salı günü Saat 19:30’da gerçekleştirilecek etkinlikte biraevinin 8 farklı birasını enginar dip, pazates kızartması ve çerez gibi eşlikçiler ile tadıp birlikte değerlendireceğiz.

Uzun giriş sunumlarından uzak durarak farklı bira türlerinin özelliklerini anlamayı, değerlendirmeyi ve birlikte güzel vakit geçirmeyi hedefliyoruz. Bomonti’de, İstanbul’un ilk bira fabrikasının yeniden hayata döndürülmesi ile açılan THE POPULIST ‘te gerçekleştirilecek ve Bira ustası (Brewmaster) Tobias Palmer’ın da katılacağı bu özel etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz. Torch Biraları

Türkiye’de ilk defa, bir dikey The Macallan Dikey Tadım Atölyesi, Keyif Adamı tarafından sizlere sunuluyor.
İspanya’nın güneyinde üretilen şeri türü şarapların, o muazzam fıçılarında yıllandırılmış bir Highland single malt efsanesidir The Macallan. Kendi sektöründe çığır açmış, yenilikçi olmanın kalitesine damgasını vuran bu viskiler günümüzde bir viski efsanesi olarak anılıyor. Birçok dizi ve filmde lüks hayatın ve iyi viskinin sembolü olarak anılan bu viski markasını çok kısa bir süre sonra özel bir atölyede beraber tadıp harika bir macera yaşayacağız.
Kısıtlı sayıda davetlinin yudumlayacağı bu viskiler, aynı zamanda Highland bölgesinin kendine özel hikayesi ile birleşecek ve Michael Jackson’un deyimiyle “Viski dünyasının Rolls Royce’u’’ bu güzide The Macallan viskilerini hep beraber La Scarpetta’nın bizim için ayırdığı harikulade tadım odasında beraber tadacağız. Bu çok özel gecede aramızda olmanızı diliyoruz.
The Macallan Tadımı

Kokteyl nedir? Nasıl yapılır? Kokteyllerin hikayeleri nelerdir? gibi birçok sorunun yanıt bulacağı Kokteyl Atölyesi’nde Andrea Karaköy’de buluşuyoruz.

HB Bar Team ile düzenleyeceğimiz bu etkinlikte önce içki türleri incelenip hemen ardından bu içkiler kullanılarak farklı tekniklerle farklı kokteyller yapılacak. Katılımcılar kendilerine sunulan malzemelerle Whiskey Sour, Martini, Mojito ve Tequila Sunrise gibi kokteylleri deneyimleyerek öğrenecekler. Kokteyl

Şarabi Tadımlar’da ve 101 Lezzet’te çok keyifli işler yaptığım Şiraz Restaurant ve şefi Tuncay Gülcü’yle bu defa rakı temalı bir etkinlikte buluşuyoruz.

Efe Rakı’nın 5 farklı rakısını yemeklerle ve mezelerle eşleştireceğiz. Şef Tuncay bize yine harika bir menü hazırladı. Her rakı karakteri için farklı özellikte hazırlanan yemekler yine harikalar yaratacağa benziyor.

MENÜ

  • Hibeş & Efe Klasik
  • Kuşkonmazlı Enginar & Efe Yaş Üzüm Rakısı
  • Köz Biber Dolması & Efe Gold
  • Izgara Karides ve Çilek Sirkeli Deniz Börülcesi & Kara Efe
  • Vanilyalı Füme Tahin Mousse & Efe 5 Yıllık
Tuncay Gülcü

 

 

Yorum yazın