Mataradaki Macallan!

In Haber, Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Dünyaca ünlü İskoç viski markası The Macallan, dünyaca ünlü bir başka marka olan saat üreticisi Urwerk ile güçlerini birleştirdi ve dünyaya The Macallan x URWERK Flask’i sundular. İsviçreli saat üreticisi Urwek bu iş için üst düzey bir tasarım hazırlamış ve tam 156 parçadan oluşan matarayı ortaya çıkarmış.

Macallan-X-Urwerk-Flask

Mataranın farklı yönleri kendini hemen ele veriyor. Öncelikli olarak mataranın içerisinde iki titanyum tank var, bu sayede iki farklı Macallan ekspresyonunu yanınızda taşıyabilirsiniz. Özel olarak tasarlanmış ağız istediğiniz tanktan kadehinize dökme işlemini sağlıyor. Mataranın altında bulunan iki kanat açılabiliyor ve bu sayede bu kanatlar mataranın ayakta durmasını sağlıyor.

Koyduğunuz viskiyi unuttunuz mu? Hiç sorun değil. Saat dünyasından gelen Urwerk, mataranın içine koyduğunuz viskinin yaşı ve kullanılan fıçıyı hatırlatacak göstergeleri mataranın üzerine yerleştirmiş.

Macallan-X-Urwerk-Flask-2

Macallan deyince biraz daha zarif bir tasarım bekliyor olabilirsiniz ancak Urwerk’in tasarladığı bu matara da içerdiği parça sayısı ile sert görünüşünün altında oldukça zarif. Ancak fiyat ne yazık ki biraz yüksek. Titanyum, alüminyum ve paslanmaz çeliğin ayrı ayrı yerlerde kullanıldığı özel üretilmiş bu mataralardan edinmek çok da kolay değil.

Dünya genelinde sadece 500 adet üretilen bu mataranın satış fiyatı 2000£. Matara ve Macallan ile yaptıkları işbirliği hakkında bilgilendirici, keyifli bir videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Macallan X Urwerk

Yorum yazın