American Pharoah – Adını Viski Şişesine Yazdıran At

In Viski, Haber by Keyif AdamıLeave a Comment

Elinizdeki viski Kentucky’den çıkma bir burbonsa muhtemelen o viskiyi bir şekilde at yarışlarına bağlayabiliriz. Mesela ‘Dünyanın en eğlenceli 2 saniyesi’ olarak anılan Kentucky Derby her yıl, Mayıs ayının ilk Cumartesi günü koşulmakta ve viski kültüründe önemli bir yer tutmakta. Churchill Downs’da koşulan yarışlarda 1938’den beri her yıl 120.000 adet Mint Julep’in servis edildiği ve ara sıra özel viskiler ve malzemelerle yapılan Mint Julep’in bardak başına 1000 $ gibi bir miktara servis edildiği de biliniyor. Detayları Mint Julep hakkındaki yazımda bulabilirsiniz. Fakat bu sefer konumuz bir yarış değil, American Pharoah isimli bir yarış atı.

American Pharoah Belmont

American Pharoah, The Kentucky Derby’nin yanı sıra The Preakness Stakes, The Belmont Stakes ve The Breeders’ Cup Classic’i de kazanarak Amerikan at yarışı tarihinde ‘Grand Slam’ kazanan ilk at olarak tarihe geçti. Maker’s Mark da bu zafere kayıtsız kalmayarak Maker’s Mark American Pharoah isimli özel şişelemesini 1 Mayıs’tan itibaren satışa sundu.

Tabii ki böyle bir pazarlama hareketini desteklemek için Maker’s Mark ve American Pharoah’nın sahibi Zayat Ailesi Kentucky Derby Müzesi’ne bağışta bulunacaklar. Sınırlı sayıda satışa sunulan bu şişenin renkleri Zayat Çiftliği’nin renklerini yansıtıyor. Aynı zamanda 4 Mayıs’ta Louisville Palace’a uğrama şansı bulunanlar 20$’lık ekstra bir biletle ellerindeki şişeleri Rob Samuels, American Pharoah’nın eğitmeni Bob Baffert and sahipleri Ahmed ve Justin Zayat’a imzalatabilecekler. Bunun yanında Kentucky esintileri sunan bir kokteyl içme ve atıştırmalık imkanları da olacak.

Şişelemenin sınırlı sayıda olduğunu belirtmiştim. Şişelerin bulunabildiği eyaletler de sınırlı oluyor bu durumda. Siteye onu da hemen eklemişler.

Tabii ki lezzet olarak klasik Maker’s Mark’tan fazlası olmayacak ama bir koleksiyon ürünü olarak bu şişeyi tutmak fırsat varsa mantıklı olacaktır. İmzalatma şansınız varsa ilerleyen yıllarda değerinin artma ihtimali çok büyük.

Maker's Mark American Pharoah Bottle

Amerıcan Pharoah Style!!

Yorum yazın