The Macallan Dikey Tadımı – 25 Mayıs @La Scarpetta

In Tadım, Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Bildiğiniz gibi bir yıldır ‘Whisky Or Whiskey?’ adı altında viski eğitimleri düzenliyorum. Eğitimlerde her zaman konu olan şeylerden biri de daha üst düzey bir tadımın olup olmayacağıydı. Uzun süredir ben de bu konu üzerine eğilmiştim ve en sonunda 25 Mayıs’ta dünyada single malt viskilerin Rolls Royce’u olarak anılan The Macallan viskileriyle bir premium tadım yapmaya karar verdim. Viski tarihine adını altın harflerle yazdıran bu markanın viskileri İstanbul’da kısıtlı sayıda viski severle buluşacağı günü bekliyor.

25 Mayıs Çarşamba akşamı, İstanbul’un en şık ve keyifli restoranlarından Etiler’de bulunan Trattoria La Scarpetta’da The Macallan’ın 5 özel viskisini beraber tadıp çok özel bir yolculuğa çıkacağız.

The Macallan Viski Tadımı

Türkiye’de ilk defa, bir dikey The Macallan tadım atölyesi, Keyif Adamı tarafından sizlere sunuluyor.

İspanya’nın güneyinde üretilen şeri türü şarapların, o muazzam fıçılarında yıllandırılmış bir Highland single malt efsanesidir The Macallan. Kendi sektöründe çığır açmış, yenilikçi olmanın kalitesine damgasını vuran bu viskiler günümüzde bir viski efsanesi olarak anılıyor. Birçok dizi ve filmde lüks hayatın ve iyi viskinin sembolü olarak anılan bu viski markasını çok kısa bir süre sonra özel bir atölyede beraber tadıp harika bir macera yaşayacağız.

Kısıtlı sayıda davetlinin yudumlayacağı bu viskiler, aynı zamanda Highland bölgesinin kendine özel hikayesi ile birleşecek ve Michael Jackson’un deyimiyle “Viski dünyasının Rolls Royce’u’’ bu güzide The Macallan viskilerini hep beraber La Scarpetta’nın bizim için ayırdığı harikulade tadım odasında beraber tadacağız. Bu çok özel gecede aramızda olmanızı diliyoruz.

Yaz yavaş yavaş geliyor, aylar sonra bizi ısıtıyor.

The Macallan Single Malt serisinden 1824 serisinden bir ekspresyonunun, dünyanın önde gelen bağımsız şişeleyicilerinden Gordon & McPhail’ın şişelediği 9 yıllık bir ekspresyonunun, 12 yıllık Sherry ve Fine Oak ekspresyonlarının ve dünyanın en iyi viskilerinden biri olarak adlandırılan 18 yıllık ekspresyonunun yer alacağı The Macallan Single Malt viskileri de sizin içinizi ısıtacak ve size viski dünyasında belki de hiç ummadığınız kapıları açacak.

Keyif Adamı gururla sunar.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için lütfen info@keyifadami.net adresinden iletişime geçin.

Görüşmek üzere.

Efsaneleri Tadıyoruz !!

Yorum yazın