Johnnie Walker Island Green

In Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Johnnie Walker Green Label

Ülke – Bölge: İskoçya
Firma: Johnnie Walker
Tür: Malt Harmanı
Yaş: Yaş Belirtilmemiş
Fıçı: Belirtilmemiş
Alkol: 43%

Burun: Caol Ila ile başlayan bir viski söz konusu. Burunda ilk hissedilen harika bir is kokusu. Caol Ila maltından gelen deniz etkisi de bir süre sonra Clynelish maltından gelen meyve bahçesi aromalarıyla dağılıyor. Burunda aynı zamanda vanilya, sandal ağacı ve tatlı baharatlarda bulunmakta.
Damak: Damak kremamsı ve bir malt harmanı içtiğinizi hissedebiliyorsunuz. İs damakta da hissedilir durumda ama Glenkinchie ve Cardhu maltları el ele vermiş Lowland ve Speyside etkisini damağınızda hissettiriyor. Bu maltların meyvemsi ve tatlı aromaları damaktaki süre boyunca is ve baharatla destekleniyor.
Bitiş: Bitiş orta uzun diyebileceğim bir uzunlukta. Meşe, is, baharat net bir şekilde hissediliyor ve iç ısıtıcı bir keyfi olduğunu söyleyebilirim.

Johnnie Walker Green Label’ın daha yoğun bir versiyonu olarak çıkartılan Island Green Temmuz 2016’dan bu yana bazı Duty Free’lerde bulunmakta. Green Label’ın lezzetine ada viskilerinin yoğunluğunu eklediklerini net olarak söyleyebilirim. Caol Ila ve Clynelish maltları bu viskide başrolleri paylaşıyor.

Caol Ila, Clynelish, Cardhu ve Glenkinchie maltlarının harmanı olarak piyasaya sunulan Island Green, ileride çok ses getirebilir. Satış fiyatı Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda bulunan Johnnie Walker House’ta 55$ olarak belirlenmiş.

İs ve deniz etkisi baştan sonra kendini hissettirirken, diğer maltlar bu aroma ve tatları meyve, çiçek ve malt notaları ile başarılı bir şekilde dengeliyor. Green Label’ı ve Caol Ila’yı seviyorsanız bu viskiyi de seveceksiniz.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Bu viski harikaymış !!

Yorum yazın