Jack Daniel's Single Barrel

In Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Ülke: ABD – Tennessee
Damıtımevi: Jack Daniel
Tür: Tennessee
Fıçı: Amerikan Meşesi (Single Barrel)
Alkol: 45%

Renk: Koyu Kehribar
Burun: Mısır, is, karamel şekerlemesi, yanmış meşe ve karabiber bulunmakta. Açıldıkça mobilya cilası,  rezene aromaları da alınmakta.
Damak: Gövdeli, marzipan, karanfil, fındık, ceviz gibi tatlar ve tütün, çikolata notaları taşıyor.
Bitiş: Uzun, narenciye ve akçaağaç şurubu ile bezenmiş.

100 fıçı arasından özenle seçilmiş tek bir fıçıdan doldurulan bu viski klasik ekspresiyon No.7 ile karşılaştırıldığında daha güçlü bir viski olarak ortaya çıkıyor. Daha az tatlı fakat daha vurucu bir karakteri olduğunu söyleyebiliriz.

Ben Amerikan viskilerinde biraz daha güçlü, daha az tatlı viskileri sevdiğim için benim gönlümde her zaman üst sıralarda bu viski. Ancak şişelerin boyun kısmında yazan Batch No.’ya dikkat edilmeli. Farklı batchler arasında inanılmaz farklar olabiliyor. Bazı tadımlarda tattığım Single Barrel’ları beğenmediğimi hatırlamaktayım.

Herhangi bir akşam sek içmenizi öneririm. Çavdarın da gücünün net olarak hissedildiği bir viski. Büyük bir parça buz veya viski taşlarıyla tercih edebilirsiniz. Uzun uzun, keyifle içebileceğiniz bir viski.

Duty-Free’lerde bulunan Silver Select ile benzerlik göstersede Silver Select’in %50 alkol yüzdesi var bunu belirtmek lazım.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Jack Daniel's Sevenlerdenim!!

Yorum yazın