Havada Kokteyl Gördüm!!

In Kokteyl, Gezi, Haber by Keyif AdamıLeave a Comment

Kokteyl hazırlamak çok ince bir sanat. İyi bir kokteyl bazen olmayan motivasyonunuzu sağlar, bazen de sadece içten bir gülümseme sunar. Kötü bir kokteyl ise tüm gününüzü rezil edebilir. Elimden gelen her fırsatta iyi olacağını düşündüğüm kokteylleri tadıyorum. Hatta havalimanlarında özel salonlarda bile bazen içkileri karıştırdığım oluyor. Ancak bu sefer havaalanında içkilerimi ben karıştırmak durumunda kalmadım.

Bu sefer profesyonel ellere düşmüştüm. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bulunan Prime Class Lounge’da tanıdık yüzler beni karşıladı. İstanbul’un yetenekli barmenlerinden sevgili Hakan Balta ve Gencay Tekeli, Viski Gurme olarak tanınan sevgili Ozan Vural ve beni inanılmaz bir kokteyl bombardımanına tuttular. Jim Beam bazlı 4 farklı kokteyl tattım ve hepsi birbirinden farklı karakterlerde keyifli kokteyllerdi.

Her Cuma saat 15:00 – 21:00 arası farklı viski kokteylleri ile İç Hatlar Prime Class Lounge’da yer alan HB BarTeam uçuşu kaçırtacak kadar keyifli işler yapıyor.

Grape Julep

İlk kokteylimiz üstte gördüğünüz “Grape Julep” isimli kokteyl oldu. Üzüm ve nanenin ezilmesinden sonra eklenen burbon ve zencefil gazozu bu kokteylin karakterini oluşturuyor. Julep bardağı buzun soğukluğunu eşit bir şekilde her noktaya iletiyor. Ancak en üstteki lime kabuğunun içindeki üzümlerin, kokteyli tadarken verdiği rahiyalar çok hoşuma gitti.

İkinci kokteylimiz benim daha çok tercih ettiğim bir kokteyl tarzıydı. Karanfil, melissa, tarçın kullanarak bardağı bir süre isledi sevgili Hakan. Bundan sonra kendine has bir karşımı olan HB Sour Mix’i Jim Beam burbonu ile harmanladı ve islenmiş bardağa kokteylini döktü. Ortaya o kadar keyifli bir kokteyl çıktı ki anlatamam. Damakta kremamsı bir dokuya sahip, kolayca içilen, ferahlatan ve her anında zevk veren bir içecek meydana gelmişti. Bu kokteylin ismi de JB-HB Sour.

JB-HB Sour

Sonraki iksir ise Affectation oldu. Maraschino likörünü reyhan,vanilya ve zencefil bitterleriyle buluşturup burbonu greyfurt suyuyla harmanlayan HB BarTeam kırmızı meyve sevenler için oldukça hoş bir tat ortaya çıkarmış.

Affectation

Denediğim son kokteyl ise Lale Devri oldu. Geleneksel bir şerbet olan Demirhindi şerbetinin içeriğini inanılmaz zengin tutan HB BarTeam, bu şerbette hatmi çiçeği, tarçın, karanfil baita olmak üzere 20’ye yakın baharat kullanmış. Buna Jim Beam ve Lime ekleyip bir de güzel süsleyince hem bakmaya hem de içmeye doyamayacağınız bir kokteyl ortaya çıkıyor.

Lale Devri

Bence ilk seyahatinizi bir Cuma gününe alıp erkenden Prime Class Lounge’a gidin ve bu güzel kokteyllerden deneyin. Aman dikkat uçağınızı kaçırmayın!!

Happy Hour & Happy Cocktaıl!!

Yorum yazın