Glenmorangie Signet

In Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Glenmorangie Signet

Ülke – Bölge: İskoçya – Highland
Damıtımevi: Glenmorangie
Tür:  Single Malt
Yaş: NAS
Fıçı: Şeri Fıçıları & Yeni Yakılmış Burbon Fıçıları
Alkol: 46.0%

Burun: Çikolata, kuru üzüm, kakao, portakal kabuğu, tiramisu aromalarını canlı bir şekilde almak mümkün.
Damak: Damakta stout bira içermiş gibi kremamsı ve malt tadı alınıyor. Beyaz çikolata, portakal, tarçın ve moka izleri havalandıkça ortaya çıkıyor. Bitişe yaklaştıkça vanilya da yerini alıyor.
Bitiş:  Uzun ve zarif bir bitişe sahip. Vanilyalı pudding, kuru erik ve aromatik pipo tütünü kokuları kadehin her tarafını sarıyor.

Glenmorangie Signet, Glenmorangie Damıtımevi’nin en özel viskilerinden biri. Kullanılan maltlar arasında büyük bir miktar ‘Chocolate Malt’ adı verilen fazla kavrulmuş arpadan yapılan maltlar da var. Bu tür maltları stout ve porter gibi koyu biraların yapımında görebiliyoruz.

Oloroso tipi şeri fıçılardan gelen maltlar, yeni yakılmış burbon fıçılarından gelen maltlar, Glenmorangie’nin çok özel 35 yıl ve üstü maltları bir araya gelip bu iksiri oluşturuyor. Yapımı, oyuncuları ile adeta bir sanat filmi.

Damakta kendinizi koyu fakat bir o kadar lezzetli bir cennette buluyorsunuz. Elegan bir yapıda, çikolata aromalarını muhteşem bir şekilde sunan bu viski, chocolate maltın hakkını veriyor.

Türkiye fiyatı çok pahalı. Çok özel bir günde alıp içebileceğiniz bir viski. Özellikle serin sonbahar akşamlarına yakışacağını düşünmekteyim.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Bu viskiyi paylaşmam lazım !!!

Yorum yazın