Chivas Regal Ultis

In Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Johnnie Walker Green Label

Ülke – Bölge: İskoçya
Firma: Chivas Brothers
Tür: Malt Harmanı
Yaş: Yaş Belirtilmemiş
Fıçı: Amerikan&Avrupa Meşeleri
Alkol: 40%

Burun: Burun narenciye ile başlıyor. Portakal bahçesinde hissediyorsunuz kendinizi, az bir süre sonra karamelize kokular da ekleniyor. Havalanma sürecinden sonra daha kremamsı kokular yerini alıyor. Şeftali, kavun, süt kreması gibi notalar kendini gösteriyor.
Damak: Oldukça yumuşak ve tehlikeli bir damağa sahip Chivas Ultis. Bir oturuşta eğer samimi bir arkadaş grubu ile beraberseniz bu şişeyi bitirebilirsiniz. Kolay içimli olmasına rağmen tok tatlara da ev sahipliği yapan bir damağa sahip. Kış baharatlarının bulunduğu bir karakterle başlayan damak deneyimi damağın arkasına doğru meyvemsi bir profil kazanıyor. Mango, elma gibi notaları hissedebiliyorsunuz.
Bitiş: Bitiş çiçeksi bir şekilde başlıyor. Fundalık notalarını net bir şekilde alıyorsunuz ve bu zamanla maltın yüksek olduğu orta uzunlukta bir bitişe geçiyor.

Chivas Regal Ultis 2016 yılının sonunda gelen bir bomba oldu. Haberi çıkar çıkmaz zaten yazıp genel bir tanıtımını yapmıştım. Tadım yapma fırsatını da en sonunda bulabildim

Speyside Bölgesi’nin 5 farklı damıtımevininin malt viskisini içeren Ultis hem tadım sırasında hem de içimde bana çok büyük keyif verdi. Senses In İstanbul etkinliğinin yazısında da belirttiğim gibi özellikle bu beş malt içerisinden Longmorn maltı beni çok etkiledi.

Açıkçası etkilenmedim demem zor. Cidden çok keyifli, hem sek hem de büyük bir buz parçasıyla lezzetli bir içim sundu bana. Kendi sınıfındaki diğer viskileri de düşününce yarışta lezzet ve kalite olarak yer alacağını göstermesine rağmen fiyatıyla cep yakacağını da belirtmek lazım. Kendi sınıfının örnekleri Johnnie Walker Green Label, Monkey Shoulder, Johnnie Walker Island Green gibi viskilerden 4 kata yakın pahalı olması bir dezavantaj olarak nitelendirilebilir. Ülkemizdeki fiyat yelpazesinde kendisini Johnnie Walker Blue Label ile aynı seviyede bulan Chivas Regal Ultis şimdiden büyük merak görmeye başladı.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Bu viski harikaymış !!

Yorum yazın