Amsterdam Navigator

In Bira by Keyif Adamı7 Comments

Ülke: Türkiye
Üretici: Efes Pilsen
Tür: Strong Pale Lager
Alkol: 8.4%
Bardak:  Lager
Servis Sıcaklığı: 8º-12ºC

Renk: Bakır renginde zayıf köpüklü
Burun: Şeker ve malt aromaları. Çok inceden bir şerbetçiotu kokusu var.
Damak: Malt ağırlıklı, metalik tatlar, rahatsız edici bir şeker.
Bitiş: Yoğun, kısa ve yavan

Amsterdam ismiyle Türk gençliğinin kalbini çalmış, aşırı tatlı, düz bir lager. Yüksek alkolüne rağmen kolay içimli olması ona ülkemiz içerisinde içilme sebebi verse de ne yazık ki benim görüşüme göre zayıf bir bira. Bir pazarlama hamlesi.

Hollanda lisansı ve reçetesiyle Efes Pilsen fabrikalarında üretiliyor.

0/25
koku
0/25
BİTİŞ
-----
0/25
damak
-----
0/25
GENEL
0/100
TOPLAM

Comments

 1. Nihayet benimle aynı fikirde olan birini buldum. Gerçekten çok kötü bir bira. Bizim Bomonti bile bunun yanında manastır birası gibi kalıyor 😛

 2. Efes in üretimi navigator son derece başarısız. Lohusa şerbetinden hallice. Kozel’in orjinali ile lisanlı yerli üretimi arasindaki fark düşünülürse, markalarına uzun yillar yatirim yapip emek harcamış yabancı üreticilerin, bu kıymetli varlıklarını efes in beceriksiz ellerine bu kadar kolay teslim etmemeleri gerektigini düşünüyorum.

  1. Author

   Lohusa şerbetini yakın zamanda çok deneme şansım oldu. Bence şerbet daha iyi bu arada:)
   Ne yazık ki bu gibi firmaların olayı artık biraz daha finansmanla ilgili. Trappist birası olsaydı aynı şeyi yapamayacakları açık tabii ki.

 3. şimdi yerli yabancı yorumlar kötü ama arada bir nüans farkı var. batılılarda bira kültürü bize göre kıyaslanmayacak kadar fazla olduğu için tam olarak ne içtiklerini ve neyle kıyaslayacaklarını biliyorlar. bizim halkımızda gidiyor bomonti gibi pilsener ile amsterdam gibi strong lager birayı karşılaştırıyor. bu biranın marketlerde bulabileceğiniz rakibi efes extra ve tuborg red. extradan çok daha iyi bir tadı var. tuborg red zaten en feci biralardan biri. strong lager olmasa da buna en yakın türkiyede bulabileceğiniz kaliteli bira samuel adams’ın lagerleri olabilir.

  kısacası markette bulabileceğnizi en iyi strong lager bu. fdünya genelinde vasattan hallice biyerlerde. alkolünün de iyi olduğunu söyleyebilirim. ı ortalama kütlede bir adam (1.7o boy – 70 kilo, hafif kaslı) 3 şişe rahatlıkla kaldırabilir sarhoş olmadan .

 4. Tuborg kırmızı nın olmadığı yerde iş görür ama Tuborg kırmızı nın yerini tutmuyor

Yorum yazın