2016’nın En Keyifli Anları

In Şarap, Likör, Haber, Gezi, Kokteyl, Tadım, Bira, Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Son saatlerini yaşadığımız 2016 ülkemiz için birçok kriz ve sıkıntı ile anılacak kuşkusuz. Ancak Keyif Adamı için o krizler arasında birçok keyifli an da gerçekleşti. 2016’yı beraber hatırlayalım.

Site Ve Sosyal Medya

Eylül 2015’te açılan yeni site kısa sürede çok iyi bir altyapıya sahip oldu Gerek hızı, gerek menüsü ve rahat kullanımıyla oldukça iyi geri dönüşler alıyorum. Bir buçuk yılda 1 milyon üstü tekil kullanıcıya ulaşmayı sitenin alt yapısına borçluyum.

Keyif Adamı Instagram’da da 11000 takipçiyi aşarak an itibariyle en çok takipçiye sahip içki blogu oldu. Keyif Adamı aynı zamanda Facebook ve Twitter’da da binlerce takipçiye ulaşıyor.

Keyif Adamı, Türkiye’den 3 blogun (Viski Gurme, Keyif Adamı, Meleklerin Payı) dünya viski blogları listesinde de Eylül 2016 itibariyle en üst sıradaki Türk blogu oldu. 

Whisky Or Whiskey? Viski Tadımları

Bu yıl Whisky Or Whiskey? etkinliklerine oldukça önem gösterdim. Yıl boyunca başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Girne’de de yaparak yaklaşık 450 kişiye viski hakkında bildiklerimi aktardım!

İstanbul Viski Kulübü

İstanbul Viski Kulübü bu yıl yaptığımız en iyi şeylerden biriydi. 23 Nisan’da 5 viski dostu ile kurduğumuz kulüpte inanılmaz tadımlara imza attık. 2017’nin ilk günlerinde de çok sıkı bir tadımla programımıza devam edeceğiz.

Macallan Dikey Tadımı

Türkiye’de ilk defa bu kadar geniş bir Macallan dikey tadımı düzenlendi. Etiler’de bulunan La Scarpetta’da düzenlenen gecenin tadı hala damaklarımızda. Güzel haber vereyim o zaman. 2017’de de bir Macallan Dikey Tadımı olacak!

Viski Yemek Eşleştirmeleri

İstanbul 101 Lezzet’te yine bir ilki denedik ve bir yemek festivalinde Glenfiddich’in 12, 15 ve 18 yıllık ekspresyonlarını, Şef Tuncay Gülcü ile hazırladığımız menü ile tam 150 kişiye tattırdık. Cem Karakuş ve Auteur Mutfak ile düzenlediğimiz Fine Talking Dinners etkinliğinde ise Aberfeldy 12 ile Ricotta Sorbet harika eşleşmişti.

İçki Yemek Eşleşmeleri

Şef Tuncay Gülcü ile düzenlediğimiz Şarabi Tadımlar, Rakı-Yemek eşleşmesinin yanı sıra Şef Ela Meriç ve Cem Karakuş’la oluşturduğumuz Gara Guzu ve yemek eşleşmeleri inanılmazdı.

California Trip

Amerika’yı ilk ziyaretimde California eyaletini 20 günde gezmeye çalıştık. Özellikle biraevleri, damıtımevleri ve şaraphaneler duraklarım oldu. Viski kültürümü burada aldığım bilgiler ve deneyimlerle daha da geliştirdim. Amerika izlenimlerinden birkaçını da sizinle paylaştım. Ayrıca sevgili Bozzy‘i evinde ziyaret etmek de çok keyifliydi.

San Francisco Viski Haritası

Raise The Macallan Tadımı

Butik Bira Kültürüne Giriş Tadımları

Belki de her şeyin başlangıcı Bira Atölyesi ve Bira Sevdası ile düzenlemeye başladığımız Butik Bira Kültürü Tadımları oldu. Bira kültürünü anlatmaya çalıştık, Türkiye’de bulunan biraları tattık ve katılımcılarımızla her defasında çok eğlendik. 2016’da da bu tadımları aynı titizlikle düzenlemeye devam ediyor olacağız.

Bağ Gezileri

Suvla Bağları’nda harika bir zaman geçirdim. İnanılmaz güzel insanlarla güzel şaraplar tattım.

Bu etkinliklerin dışında da birçok etkinliğe katıldım, birçok içki tattım ve sizlere içki kültürüyle beraber deneyimlerimi sunmaya çalıştım. 2017 yılında da içki neredeyse orada olmaya çalışacağım.

Hepinize sağlıklı, bol keyifli ve mutlu yıllar diliyorum:)

Mutlu Yıllar

Yorum yazın