2015’in En Keyifli Anları

In Bira, Likör, Haber, Gezi, Kokteyl, Şarap, Tadım, Viski by Keyif AdamıLeave a Comment

Son saatlere girdiğimiz 2015 benim için inanılmaz hareketli bir yıldı. Keyif Adamı için de altın bir yıldı demek yanlış olmaz. Bugün kısaca 2015’i hatırlatacağım.

Butik Bira Kültürüne Giriş Tadımları

Belki de her şeyin başlangıcı Bira Atölyesi ve Bira Sevdası ile düzenlemeye başladığımız Butik Bira Kültürü Tadımları oldu. Bira kültürünü anlatmaya çalıştık, Türkiye’de bulunan biraları tattık ve katılımcılarımızla her defasında çok eğlendik. 2016’da da bu tadımları aynı titizlikle düzenlemeye devam ediyor olacağız.

Maltın Günü

Maltın Günü 2014 Aralık’ta başladı aslında. Meleklerin Payı sitesinden tanıdığımız Burkay Adalığ’ın Twitter üzerinden kurduğu ekiple bir araya gelmiştik. Bir yıl içerisinde Türkiye’de daha önce yapılmamış tadımlar yapıp viski kültürümüzü birkaç seviye yükselttik.

World Whisky Day İstanbul 2015

O hareketli günleri unutmam imkansız! Maltın Günü ekibi ile beraber Türkiye’de ilk defa düzenelen World Whisky Day organizasyonunu düzenlemek tek kelimeyle inanılmazdı. Çok efor koydum ortaya ancak beraber çalıştığım ekip olmasa hiçbir şeyin tadı aynı olmazdı. Önümüzdeki aylarda Maltın Günü ekip olarak daha büyük bir organizasyonla karşınızda olacak.

Whisky Or Whiskey? Viski Tadımları

Viskinin hikayesini, üretimini, türlerini inceleyip farklı viskiler tattığımız etkinlik olan Whisky Or Whiskey? 2015’in dönüm noktalarından biri oldu. 30 Ocak’ta yeni yılın ilk Whisky Or Whiskey etkinliğinde görüşmek üzere.

WineTalks

Şarap için de bir şeyler yapmam gerekti. Ancak ben bir şarap uzmanı değilim, sadece meraklısı olabilirim. Bu sebeple eğitici bir tadım yerine, şarap severlerin bir araya gelip kör tadım yapıp pervasızca şarapları yorumlayacağı WineTalks isimli etkinliği yarattım. Harika Türk şaraplarını tattık, çok değerli insanlarla tanışma fırsatı bulduk.

İstanbul Viski Dostları

Türkiye’nin ilk viski tadım kulübü olan İstanbul Viski Dostları’yla da bu yıl çok keyifli tadımlara imza attık. Johnnie Walker Serisi Tadımı, İrlanda Tadımı ve Islay Tadımı aklıma ilk gelenler.

Viski Dostları

Sevgili İçmeden Sarhoş’un davetiyle Viski Dostları ile de tadımlara başladık. Tadımlardan birini hastalık nedeniyle kaçırsam da en kısa sürede yeniden aralarında olacağım.

İskoçya Gezisi – Viski Macerası

2015’in en keyifli ve heyecanlı anlarından biri de İskoçya’daki Glenfiddich ve Balvenie seyahatim oldu. İki damıtımevini gezdim, Glenfiddich’te kendi şişemi doldurdum, çok sayıda farklı viski tattım. Benim için inanılmazdı.

Bira & Viski Turu

Brüksel ve Amsterdam merkezli harika gezide 100’ün üstünde bira, 20’nin üstünde viski tattık. Olağanüstü bir tatildi.

Yeni Site

Ağustos’un son günlerinde Keyif Adamı’nın yeni sitesi yayına girdi. O günden bu yana sitenin her gün daha olması için çabalıyor ve içki kültürünü bildiğimiz kadarıyla sizlere sunuyoruz.

Bağ Gezileri

Kavaklıdere ile Pendore Bağları’nda harika bir haftasonu geçirdim. Muhteşem şaraplar, harika insanlar ve olağanüstü bir doğa.

WineTalks ekibiyle de Chateau Nuzun ve Barel Bağları’nı ziyaret ettik. Yemek ve şarap bu kadar keyifli olamazdı.

Bu etkinliklerin dışında da birçok etkinliğe katıldım, birçok içki tattım ve sizlere içki kültürüyle beraber deneyimlerimi sunmaya çalıştım. 2016 yılında da içki neredeyse orada olmaya çalışacağım.

Hepinize sağlıklı, bol keyifli ve mutlu yıllar diliyorum:)

Yorum yazın