2014’ÜN EN’LERİ, TEŞEKKÜRLER VE İYİ DİLEKLER

In Uncategorized by Keyif Adamı1 Comment

Herkes yapabildiğine göre ben de en iyileri kendi açımdan değerlendirmeliyim diye rüyama girdi gece. Ona göre yorumlar yapacağım bir yazı olacak:D

2013 sonlarında Bira Sevdası ile güzel bir işe giriştik ve Bira Tadım Geceleri‘ne başladık. Bu ekibe sonradan eklenen Bira Atölyesi ile daha da zengin tadımlar yapmaya başladık. Arada eklenen misafirlerimize de teşekkürlerim sonsuz. Bu bira skor tablosunun oluşmasındaki en büyük pay onların.

2014’e girdiğimiz dönem ufkumu bir adım daha açan Gusto Viski Kursu‘na gidiyordum. İnanılmaz bir ay geçirdim bu kurs sayesinde.

Tam viski kursu bitti derken 3 etap sürecek Gusto Şarap Kursu başladı. Şarap konusunda uzun bir süre harika bilgiler aldım. Sayın Mehmet Yalçın’a şarap konusundaki harika eğitmenliği için teşekkür ederim. Ne yazık ki o dönemki yoğunluğumdan bütün yazıları giremedim ancak bu kurs ve sonrasında yıl içerisinde 200’e yakın şarap tattım. Bu da sonrası için inanılmaz bir potansiyel yarattı.

Yılın sonraki döneminde İstanbul Viski Dostları‘nın davetiyle, toplantılarına katılır buldum kendimi. Seyahatlerden ve kendi rezervlerimizden özel viskileri paylaştığımız toplantılarımızda eğlendik ve bilgilendik.

Arada müzik ekibimle çıkardığımız albüm, seyahatlerimden notlar, mekan ve içki önerileri de yazdım.

Yılı Maltın Günü ekibiyle taçlandırdığıma inanıyorum. Muhteşem bir tadım, harika bir ekip. Meleklerin Payı‘na ortaya koyduğu efor için teşekkür ederim.

Türkiye Bira Koleksiyonerleri Kulübünü de unutmamak gerekiyor. Çok güzel organizasyonlarla 2014’ün sonunda harika bir iş çıkardılar. Yeni yılın ilk yazılarından biri TUBİKOK hakkında olacak zaten.

Yılı bitirirken de keyifli kokteyl ve viski önerileri ve İstanbul Coffee Festival yorumları ile karşınızdaydım daha çok. 2015’te daha çok önerilerle burada olacağım.

Şimdi gelelim yılın en’lerine:

Burada listeleyeceğim her şey benim yıl içindeki deneyimlerimden seçilmiştir. Yoksa tabii ki daha iyi ve kötüleri bulunabilir.

2014’ün En İyi Single Malt Viskisi:

Balvenie 14 Caribbean Cask

2014’ün En İyi Harman (Blended) Viskisi: 

Johnnie Walker Blue Label

2014’ün En İyi Burbon Viskisi: 

Sanıyorum bu çok değişemeyecek. Maker’s Mark.

2014’ün En İyi Birası:

Frog Hops To Amager

2014’ün En İyi Roze Şarabı:

Whispering Angel Chateau d’Esclans

2014’ün En İyi Beyaz Şarabı:

Alsace Hugel Riesling

2014’ün En İyi Kırmızı Şarabı:

Chateau Margaux 1983

2014’ün En İyi Tatlı Şarabı:

Muscat – Ukrayna

2014’ün En İyi Şampanyası:

Krug Grand Cuvee Brut

2015’te bir iki sürpriz projem daha olduğu doğrudur. En kısa zamanda, olgunlaştığında söyleyeceğim şeyler bunlar.

Hepinize harika bir yıl diliyorum. Bu akşam için de sevdiklerinizle çok eğlenceli bir vakit geçirmenizi dilerim. Aklınıza takılan olursa bir mesaj uzaklığında olduğumu unutmayın 🙂

Comments

  1. Pingback: 2015'in En İyi Biraları - Keyif Adamı

Yorum yazın