101 İstanbul Lezzeti & Keyif Adamı Atölyeleri

In Haber, Şarap, Tadım, Uncategorized, Viski by Keyif Adamı2 Comments

Keyif Adamı bir içki kültürü platformu ancak çok özel şeyler olunca yemek hakkında da yazılar yazıyorum. O özel günlerden biri ise tam 9 gün sonra, 24 Nisan Pazar günü gerçekleşecek. 101 İstanbul Lezzeti kapıya dayandı. Timeout İstanbul tarafından 3.sü düzenlenecek olan 101 İstanbul Lezzeti bu yıl 4. kez düzenleniyor ve Esma Sultan Yalısı’na dönüyor. İstanbul’un yeme içme dünyasını bir arada bulabileceğiniz festivalde bu yıl Keyif Adamı olarak ben de yer alacağım.

101 İstanbul Lezzeti

Sait Halim Paşa Yalısı’nın tarihi odaları ve muhteşem manzaralı bahçesi hava muhalefeti olmazsa harika bir gün geçirmemizi sağlayacak. İstanbul’da bulunan 101 adet lezzet o gün hepimize sunulacak. Bunun yanında konsept barlar, atölye çalışmaları, yemek yazarları ile sohbetler ve tabii ki müzik de olacak.

The Marmara Esma Sultan

Katılımcılar arasında Plus Kitchen’dan, Fasuli’ye, Arola’dan Dulce de Leche’ye, Lokanta Maya’dan Taco Fit’e, Kırçiçeği’nin tanıdığımız mutfağından Bi Nevi Deli’nin vegan mutfağına  kadar uzanan çok geniş bir yelpaze var. Fıccın, Develi, Le Fırın, Colonie gibi ünlü diğer mekanlar da katılımcılar arasında

101 lezzet

Ben de Keyif Adamı olarak bu yıl Şiraz Restaurant ve Finn Karaköy’le beraber şarap ve viski yemek eşleştirmeleri atölyesi düzenleyeceğim. “Pop-up Workshop” mantığında yapılacak olan atölyede farklı şarap, viski ve biralarla eşleştirdiğimiz lezzetleri size ikram edip farklı bir deneyim yaşatacağız. Atölyeye katılmak için standa uğrayıp bir seansa kayıt yaptırmanız gerekiyor. Limitli katılımcıyla gerçekleştireceğimiz bu tadımı yakalamanızı öneriyorum.

Keyif Adamı Atölyeleri

Geçtiğimiz yıllardan edindiğim tecrübelerle size ufak bir ‘Survival Guide’ çıkardım.

 • Aç gelmeyin: Hafif bir kahvaltı yapın, iki yumurta atın ağzınıza, bir kase müsli falan yiyin. Aç gelmek şekerin düşmesine ve yemeklere atak etmemize yol açıyor. 101 tane lezzet var. Çoğunu denemek lazım.
 • Geç kalmayın: Bu en önemlilerinden. Türk halkı olarak ruhumuzda yemek var. Her ne kadar firmalar inanılmaz stoklu olsalarda sırada çok fazla beklemek istemezsiniz diye düşünüyorum.
 • Katılımcılara bakın: Gelmeden önce bir göz atın web sitesine. Kim var kim yok diye.
 • Çok içmeyin: Değişik şarapları, şampanyaları, biraları deneyin ama 50′lik birayı birileriyle paylaşın. Yalnız gittiyseniz de paylaşmaya çalışın
 • Az sigara tüketin: Damağınızı en çok körelten şeylerin başında geliyor. En azından biraz tadını aldıktan sonra sigaraya geçin.
 • Atölyeleri kaçırmayın: Her şey yemek demek değil. Nasıl yapacağını da öğrenmek lazım. Hızla adınızı yazdırın eğitimlere.
 • Sakin sakin gezin: 5 yıldızlı otellerdeki ‘Her şey dahil’ konseptini unutun. Tadını çıkarın. Jambonla reçeli aynı anda indirmeyin mideye:)
 • Tanışın: Yeni insanlarla tanışın. Sektörden yüzlerce insan orada olacak. Biz, bloggerlar orada olacağız. Görürseniz durdurun ve sohbet edelim:)
 • Tadını çıkarın: Hava nasıl olursa olsun çok güzel bir atmosfer olacak. Yemeklerin, sohbetin, müziğin, içkinin keyfini çıkarın.
 • Araçla gelmeyin: Çok yemek var ağırlık yapar, çok içki var şeytan çarpar:) Siz en iyisi arabanızı bırakın. Ortaköy’e gelmek çok da zor değil.

Biletler Biletix’te halen satışta. Master Card sahiplerine %10 indirim bulunmakta. Bir de 18 yaş altı sınırlaması var.

Yaşasın Yemek Yemek

Comments

 1. Etkinlik sırasında düzenleyeceğiniz tadımlar için önceden kayıt şansımız olur mu acaba?

Yorum yazın