Stone Brewing Biraları Türkiye’de!!

In Bira, Haber by Keyif Adamı0 Comments

Türkiye’nin gelişen bira yelpazesine harika bir eklenti yapıldığı haberi geldi! 1996’da San Diego’da kurulan ve Amerika craft bira devriminin öncülerinden olan Stone Brewing’in 5 farklı birası Türkiye’de satışa sunuluyor.

Stone Logo

Ünlü bira portalı Beer Advocate tarafından 2011 yılında ‘Dünyadaki Gelmiş Geçmiş En İyi Biraevi’ seçilen Stone Brewing, Amerika’nın da en büyük 10 üreticisinden biri. Geçtiğimiz yıl Berlin’de açtığı biraevi dünyada büyük yankı uyandırmış, bizleri ise keşke bizde de olsa hüznüne sürüklemişti.

Stone Brewing ürünlerini ülkemize ithal edecek olan Craft Beer İstanbul 5 farklı bira getirerek IPA açlığımıza son verecek gibi görünüyor.

Stone IPA

1997 yılında piyasaya çıkan Stone IPA, şerbetçiotunu Amerika’da yaygınlaştırması ile ünlü diyebiliriz. 7 farklı şerbetçiotuna sahip bu bira aklınızı alabilir.

Stone IPA Label Stone Ruination IPA

Ruination bir double IPA ve şerbetçiotundan gelen aromaları en yüksek düzeyde iletmek için tasarlanmış.

Stone Ruination Stone Cali-Belgique IPA

Belçika mayasının Amerikan şerbetçiotuyla buluştuğu başarılı bir proje.

Stone Cali Bel Stone Go To IPA

Hop bursting tekniği ile şerbetçiotundan farklı aromalar ve lezzetler yakalayan bir bira.

Stone Go To IPA Arrogant Bastard Ale

Arrogant Bastard Ale ise dünyaya bir isyan şeklinde çıkan agresif bir bira. Şerbetçiotları belirtilmiyor ama tam bir ‘Ya sev, ya nefret et!’ birası.

Stone Arrogant Bastard

Şüphesi bu biraların hepsi, özellikle IPA eksikliği yaşayan ülkemize büyük zenginlik katacak. Sabırsızlıkla bekliyoruz!!

Stone!!

 

 

Yorum yazın