Koray Özdemir Keyif Adamı Merhaba, ben Koray Kaan Özdemir. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nden lisans ve Kıyı ve Liman Mühendisliği dalından yüksek lisans derecelerimi aldım.

Bu süre zarfı içerisinde ODTÜ Caz Topluluğu’nun kurucu başkanlığını ve BEST Ankara topluluğunun da başkanlığını üstlendim. Aynı zamanda da Ankara, İstanbul, Eskişehir ve İzmir gibi şehirlerde sahne aldım ve saksofonla başlayan müzik hayatıma devam ettim.

2011 yılında Danimarka’nın Aarhus şehrinde geçirdiğim süreç sırasında barmenlik yaptım ve bu deneyim Keyif Adamı projesinin başlangıcı oldu. Butik bira ve single malt viskilerle tanışmam o zamana dayanıyor.

2011 kışında yılında Keyif Adamı’nı kurdum ve Türkiye’ye dönünce yazılarımı yoğunlaştırdım.

2013 yılında İstanbul’a taşınmamla beraber Keyif Adamı’nın da gelişimi hızlandı. Danimarka’da aldığım eğitimlerden sonra Mehmet Yalçın’dan viski ve şarap eğitimleri aldım. İskoçya’da damıtımevi gezilerine, Danimarka ve Amerika’da da eğitimlere katıldım. Sürekli tadımlara katılarak damağımı ve bilgimi geliştirmeye çalıştım. Bira evlerini, viski damıtımevlerini, şarap bağlarını olabildiğince gezmeye çalıştım.

2016 Şubat’ı itibariyle 6 yıllık mühendislik kariyerimi de sonlandırdım ve tamamen içki danışmanlığı, eğitimi ve etkinlikleri üzerine yoğunlaştım.